Katarzyna Hodor, prof. PK oraz mgr inż. Zaproponowana przez nich kompozycja nawiązuje do tradycji ogrodów kuchennych doby baroku ze szczególnym uwzględnieniem aspektów użytkowych. Konkursowe ogrody można podziwiać w przestrzeni przy Pałacu Nieborowskim. Wśród gości wydarzenia znalazły się osoby, które mogą służyć młodszym kolegom i koleżankom wiedzą oraz radami. O łączeniu pasji naukowych i artystycznych opowiedzieli Oskar Jurek i Kornelia Sowa. Oskar aktywnie działa w kole naukowym Footprint, które skonstruowało kajak z betonu, a także zawodowo tańczy.

Doktorantka Szkoły Doktorskiej PK zaprezentowała wynalazek w Genewie

  • W świadomości społecznej często kojarzą się one z zagrożeniem dla środowiska.
  • Pula środków do rozdysponowania wynosi 20 tys.
  • W tym roku uczelnia przeznaczy na stypendia ponad 300 tys.

Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy – mówi Anna Kaczor. Województwo Małopolskie i Politechnika Krakowska zacieśniają współpracę. Porozumienie o prowadzeniu wspólnych projektów inżynierskich, programów badawczych i dydaktycznych m.in. W zakresie infrastruktury komunikacyjnej Małopolski podpisali wicemarszałek Łukasz Smółka oraz rektor Politechniki Krakowskiej prof. Andrzej Białkiewicz.

Prof. Jiří Jaromír Klemeš DHC Politechniki Krakowskiej. Pośmiertne nadanie tytułu

Publikacje przygotowane z okazji poprzednich edycji Zaduszek PK można pobrać z politechnicznego Repozytorium. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem honorowym rektora uczelni prof. dr. hab. W polskiej tradycji początek listopada to okres zadumy i szczególnej pamięci o Zmarłych. Społeczność Politechniki Krakowskiej wspomina w tym czasie śp. Rektorów, Profesorów, Pracowników, Studentów, Absolwentów, Złotych Wychowanków oraz Słuchaczy UTW zarówno odwiedzając miejsca spoczynku osób zawiązanych z uczelnią, jak i podczas XII Zaduszek PK. Podkreśliła też konieczność kontynuacji trwałego modelu sieci współpracy między uczelniami, co obejmuje m.in.

To właśnie tu odbędą się widowiskowe pokazy z pogranicza fotochemii oraz fizyki. Tematem przewodnim wydarzenia będzie światło ultrafioletowe oraz jego praktyczne wykorzystanie przez człowieka. Nie zabraknie także warsztatów dla najmłodszych uczestników. Podczas nich dzieci zapoznają się z techniką pisania światłem oraz tworzenia wiadomości szyfrowanych światłem UV. Równie ciekawie zapowiadają się pokazy pirotechniczne, które (o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne) odbędą się na parkingu przed budynkiem WIiTCh.

Politechnika Krakowska i PKP Intercity podpisały porozumienie o współpracy

Dostęp do nich możliwy jest również z poziomu strony internetowej poświęconej współpracy ze szkołami () oraz poprzez platformę Otwartych Zasobów Edukacyjnych PK  (). gra plinko opinie Baza ta poszerzana jest o kolejne kursy. Oferta edukacyjna dla szkół średnich została wzbogacona także o  możliwość udziału uczniów zarejestrowanych w konkursie „M-Ar-Che-F” w kursie e-learningowym o nazwie „PoMoST” (Podstawy Matematyki dla Studentów). W nowym centrum prowadzona będzie działalność badawczo-rozwojowa w zakresie badań ogniowych, bezpieczeństwa pożarowego oraz ochrony przed hałasem. – Na pomysł protezy wpadłam podczas zajęć z protetyki na II roku studiów z inżynierii biomedycznej na Politechnice Krakowskiej.